Miejsce:
Poznań
Data:
14.12 - 15.12 / 2018

XI Poznańskie Spotkanie Kardiologiczne

Poznań Congress Center
Pawilon 15

Informacje

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy

To już XI edycja poznańskich spotkań kardiologicznych, tym razem o nieco innej porze roku niż zazwyczaj. Zapewniam, że warto będzie wygospodarować wolny czas, aby w tym przedświątecznym okresie zawitać do Poznania i spędzić wspólnie dwa dni poszerzając swoją wiedzę medyczną, a przy okazji skorzystać z uroków miasta. Mimo zimowej pory charakter konferencji nawiązuje do poprzednich, jesiennych spotkań kardiologicznych, które zawsze cieszyły się Państwa ogromnym uznaniem.


Tematami wiodącymi konferencji będą w tym roku: niewydolność serca, prewencja nagłej śmierci sercowej, leczenie interwencyjne choroby wieńcowej i wad strukturalnych serca. W czasie konferencji transmitowane będą „na żywo” zabiegi wykonywane w Pracowni Hemodynamiki I Klinki Kardiologii. Omówimy także szczegółowo dylematy leczenia przeciwzakrzepowego w kardiologii, postepowanie z pacjentami ze współistniejącą cukrzycą oraz problemy leczenia nadciśnienia płucnego. Nowością będzie sesja poświęcona zatorowości płucnej oraz sesja przypadków klinicznych. Choć nie sposób wymienić wszystkich omawianych zagadnień, pragnę dodać, że nie zabraknie także praktycznych sesji dedykowanych dla lekarzy internistów i podstawowej opieki zdrowotnej, którzy spotykają się z chorymi na serce w swojej codziennej praktyce lekarskiej. Wszystkie prezentowane informacje będą oczywiście oparte o aktualną wiedzę, w tym nowe wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W piątkowy wieczór, o godzinie 18.00 spotkamy się wszyscy na sesji inauguracyjnej poświęconej niewydolności serca, w której wezmą udział profesor Piotr Ponikowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, oraz profesor Jarosław Kaźmierczak, Konsultant Krajowy w dziedzinie kardiologii. Na zakończenie wieczoru wystąpi nasz gość specjalny, znany psycholog i psychoterapeuta Jacek Santorski, który doradzi nam jak uniknąć wypalenia zawodowego.

Serdecznie Państwa zapraszam do udziału w tym ciekawym wydarzeniu.
Do zobaczenia w Poznaniu!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego

Prof. dr hab. med. Maciej Lesiak

 


PATRONAT HONOROWY

Stanisław Karczewski
Marszałek Senatu Rzeczpospolitej PolskiejWielkopolski Urząd Wojewódzki
w Poznaniu
 

Jacek Jaśkowiak
Prezydent Miasta Poznania

 

Asocjacja Interwencji Sercowo-Naczyniowych
Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne

Uniwersytet Medyczny
im. Karola Marcinkowskiego w PoznaniuZaproszenie
prof. dr hab. n. med. Romualda Ochotnego

 

 

Zaproszenie
dr hab. n. med. Marka Grygiera

 

Zaproszenie
prof. dr hab. n. med. Przemysława Mitkowskiego

Pliki do pobrania

Program Merytoryczny
Certyfikat INFARMA

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

 

 

MIEJSCE OBRAD

Konferencja odbędzie się w Poznań Congress Center, Pawilon 15.

 

Poznań Congress Center

Miejsce:
Poznań Congress Center, Pawilon 15

Adres:
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań

Strona www:
www.pcc.mtp.pl

Kontakt