Miejsce:
Toruń
Data:
06.12 - 08.12 / 2018

XX Kurs Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych

Copernicus Toruń Hotel

Informacje

Koleżanki i Koledzy

Moi Drodzy - jak szybko mija czas możemy to tylko ocenić na podstawie wydarzeń, które wspominamy. Mam wrażenie, że niedawno mieliśmy pierwszy Kurs Kształcenia Ustawicznego w Olsztynie a już mamy XX edycję i okazję do świętowania, ale także posumowań i refleksji. Zapewne dwaj twórcy tego wydarzenia profesorowie Milewicz i Sowiński zapewne nie podejrzewali, że Kurs stanie się tak ważnym wydarzeniem w życiu endokrynologicznym. Zgodnie z Waszym życzeniem ponownie spotkamy się w Toruniu, mieście Kopernika, pierników i cudownej atmosfery. Już sama historia Torunia budzi zainteresowanie i nadaje mu aurę tajemniczości. Początkowo miasto Krzyżaków (do tej pory złośliwcy nazywają Torunian krzyżakami) a następnie jedno z najważniejszych miast Królestwa Polskiego stowarzyszone w Hanzie, co wzmacniało pozycję handlową miasta i przyczyniało się do jego bogactwa. 

Dzięki temu do dzisiaj spacerując ulicami miasta możemy podziwiać wspaniałą architekturę łączącą historię z teraźniejszością.Ponieważ spotykamy się w okresie mikołajkowym chciałem zapewnić, że także tym razem nie zabraknie atrakcji i wspaniałych prezentów nie tylko naukowych. Ponieważ docierają do mnie tajne wieści, że nie tylko nasz kurs będzie świętował swój jubileusz ale także dołączą do naszej uroczystości inni jubilaci spośród zaproszonych gości. Jeśli chcecie poznać wszystkie niespodzianki i atrakcje proszę przyjąć moje zaproszenie do Torunia.  

Program merytoryczny zapowiada nam się bardzo atrakcyjnie ale więcej danych przekażemy w kolejnym zaproszeniu. Z całą pewnością mogę potwierdzić, że nadal utrzymujemy w mocy oczekiwana przez Was „dark session” i już dzisiaj zastanawiam się czy ponownie zwycięzcy odjadą do Gdańska. Nie mogę zdradzać wszystkich elementów naszego spotkania aby zachować choć trochę niespodzianek, które ujawnimy w trakcie kursu. Dodatkową atrakcją będzie ciekawy program artystyczny, który mamy nadzieję wypełni wszystkie wolne chwile w trakcie Państwa pobytu na kursie. Liczymy na waszą obecność, żywą dyskusję, świetny nastrój oraz korzyści naukowe i praktyczne  dla nas wszystkich. 

Organizacyjną stroną naszego spotkania zajmie się nowa firma „Sympomed”, która sprawdziła się w trudnej sytuacji w jakiej znaleźliśmy się przed konferencją w Poznaniu. Jestem przekonany, że  zespół ten zapewni nam wysoką jakość organizacyjną naszego  kursu. 

Liczę na obecność każdego z naszych przyjaciół, bo tylko dzięki temu możliwa będzie wymiana poglądów i interaktywna dyskusja służąca nie tylko nam ale i naszym pacjentom. Wierzę także, że dzięki temu jeszcze mocniej zintegrujemy nasze towarzystwo i będziemy postrzegani jako jedna wielka rodzina endokrynologiczna.  

 
Do zobaczenia w Toruniu! 

Prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała

 


 

Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała
Kierownik Katedry i Kliniki Endokrynologii,
Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych
Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła
Klinika Endokrynologii
Katedra Patofizjologii i Endokrynologii
Śląskiego UM w Katowicach

 

Przewodniczący Honorowi

prof. dr hab. n. med. Andrzej Milewicz
Katedra i Klinika Endokrynologii, Diabetologii
i Leczenia Izotopami Uniwesytetu Medycznego
im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

 

prof. dr hab. n. med. Jerzy Sowiński
Katedra i Klinika Endokrynologii,
Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych
Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

 

 

Sekretarz

dr hab. n. med. Ewelina Szczepanek-Parulska, prof. UMP 
Katedra i Klinika Endokrynologii,
Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych
Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Pliki do pobrania

Program Merytoryczny
Program Niemerytoryczny
Certyfikat INFARMA

MIEJSCE OBRAD

Konferencja odbędzie się w Hotelu Copernicus w Toruniu

 

Hotel Copernicus - Toruń

Miejsce:
Copernicus Toruń Hotel

Adres:
Bulwar Filadelfijski 11
87-100 Toruń

Strona www:
www.copernicustorunhotel.com

Kontakt