Miejsce:
Online
Data:
19.11 - 21.11 / 2020

 

XIII Poznańskie
Spotkania Kardiologiczne
Transmisja na żywo już od 19-21 listopada 2020 roku

Do wydarzenia pozostało:
0 Dni 0 Godzin 0 Minut 0 Sekund

Transmisja Live

Szanowni Państwo!

W tym miejscu po zarejestrowaniu na Wydarzenie oraz zalogowaniu na Konto Użytkownika będzie dostepne okno transmisji.

Transmisja zostanie udostępniona w tym miejscu 20 minut przed planowym rozpoczęciem wydarzenia.

Informacje

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy

Serdecznie zapraszam na XIII Poznańskie Spotkanie Kardiologów, które w tym roku odbędzie się w dniach 19 – 21 listopada. Niestety, trzynastka nie okazała się dla nas szczęśliwa i po raz pierwszy, z przykrością, nie mogę zaprosić Państwa do Poznania. W związku z pandemią COVID-19 zmuszeni jesteśmy przenieść obrady do Internetu, zatem zobaczymy się wszyscy online. Pomimo tych niedogodności wierzę, że dzięki ciekawemu programowi i bezpłatnemu dostępowi, uda nam się zatrzymać Państwa na kilka godzin przed ekranem komputera.

Podobnie jak w latach ubiegłych konferencja będzie obfitować w wiele interaktywnych sesji, których podstawowym celem będzie przekazanie Państwu praktycznej i aktualnej wiedzy, niezbędnej w codziennej pracy z pacjentami chorymi na serce. W czasie każdej sesji będą Państwo mogli zadawać pytania na czacie, na które zespół ekspertów będzie interaktywnie odpowiadał. Nie zrezygnowaliśmy w tym roku z zabiegów, które nagramy wcześniej „na żywo” w pracowniach zabiegowych I Kliniki Kardiologii i odtworzymy je dla Państwa w czasie konferencji. Pokażemy złożone zabiegi stentowania tętnic wieńcowych z zastosowaniem nowoczesnych technik obrazowania wewnątrznaczyniowego, a także przezcewnikowe zabiegi naprawcze wrodzonych i nabytych wad strukturalnych serca.

Sesje będą prowadzone równolegle na dwóch salach – kanałach. Na kanale A znajdziecie Państwo zagadnienia dotyczące farmakoterapii choroby wieńcowej, niewydolności serca oraz zaburzeń w krążeniu płucnym. Nie zabraknie tu doniesień na temat praktycznego zastosowania nowych wytycznych europejskich. Ponadto przedstawimy nowości z kardio-diabetologii oraz kardio-onkologii, a cennym uzupełnieniem będą interaktywne sesje przypadków, dedykowane zarówno kardiologom jak internistom i lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej. Kanał B będzie kanałem zabiegowym. W czwartek zaprezentujemy tu zagadnienia związane z zaburzeniami rytmu serca. Omówimy praktyczne zastosowanie nowoczesnego leczenia arytmii, zarówno w oparciu o wszczepialne urządzenia medyczne, zabiegi ablacji, a także farmakoterapię, ze szczególnym uwzględnieniem  migotania przedsionków. W piątek kanał B oddajemy kardiologom inwazyjnym oraz wszystkim lekarzom zainteresowanym w przezskórnych interwencjach w obrębie bifurkacji, w tym pnia głównego lewej tętnicy wieńcowej. W sobotę od rana, zobaczą tu Państwo sesje poświęcone przezcewnikowej terapii wad strukturalnych serca, a zatem bardzo dynamicznie rozwijającej się dziedzinie kardiologii.

W piątkowy wieczór, o godzinie 19.30 spotykamy się wszyscy na Sesji Głównej, w tym roku w całości poświęconej nowoczesnej farmakoterapii pacjentów z niewydolnością serca.
Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszam. Do zobaczenia i usłyszenia w sieci!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego

Prof. dr hab. med. Maciej Lesiak

 

 


PATRONAT HONOROWY

Asocjacja Interwencji Sercowo-Naczyniowych
Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne

Uniwersytet Medyczny
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Prof. dr hab. n. med. Maciej Lesiak
Prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski
Prof. dr hab. n. med. Marek Grygier

Prof. dr hab. n. med. Stefan Grajek

Dr n. med. Aleksander Araszkiewicz
Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Błaszyk
Dr n. med. Marta Kałużna-Oleksy
Dr n. med.  Aneta Klotzka
Prof. dr hab. n. med. Tatiana Mularek-Kubzdela
Dr hab. n. med. Małgorzata Pyda
Prof. dr hab. n. med. Ewa Straburzyńska-Migaj
Prof. dr hab. n. med. Olga Trojnarska
OPCJE REJESTRACJI

Rejestracja poprzez konto na stronie jest obowiązkowa dla uczestnictwa w spotkaniu.

Wybór opcji rejestracji:

Opłaty konferencyjne:

Zarejestruj się

Kontakt

 

KONTAKT
DLA UCZESTNIKÓW

Joanna Myszczyszyn
 603 770 438

j.myszczyszyn@sympomed.pl


KONTAKT
DLA FIRM

Małgorzata Nowakowska
603 770 385

m.nowakowska@sympomed.pl