Miejsce:
Online
Data:
28.08 - 29.08 / 2020

KONFERENCJA SMA
VIII weekend
ze SMA-kiem

Archiwum Wideo Wydarzenia
jest dostępne pod
tym linkiem

Transmisja Live

 

 

Szanowni Państwo, dziękujemy za udział w Konferencji!

Archiwalne Wideo Wydarzenia jest dostępne pod tym linkiem.

Wirtualny Salon

Witamy serdecznie na stronie poznańskiej firmy Bjeska sp. z o.o. sp. k.

Od ponad 13 lat specjalizujemy się w dystrybucji i serwisie sprzętu medycznego stosowanego w wentylacji mechanicznej pacjentów, zarówno w warunkach domowych jak i na oddziałach szpitalnych. Oferowana przez nas aparatura jest niezbędna w terapii osób z niewydolnością oddechową (m.in. POCHP, SLA, SMA, bezdech itp).

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem wiodących marek na rynku sprzętu medycznego takich jak Philips Respironics , Fisher&Paykel czy AIRLIQUIDE.

Oprócz przedstawicielstwa prowadzimy także autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oferowanej aparatury jak również sklep internetowy www.oddychasz.pl.

Współpracujemy z największymi świadczeniodawcami usług opieki domowej zajmującymi się wentylacją mechaniczną w Polsce mając pod opieką serwisową blisko 3000 respiratorów na terenie całego kraju.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo nowoczesny sprzęt i akcesoria dla terapii domowej oraz szpitalnej.

Asystory kaszlu (KOFLATORY) i ssaki medyczne – urządzenia do usuwania wydzieliny z dróg oddechowych pacjenta

Respiratory i BIPAPY – urządzenia wspomagające lub zastępujące oddech własny pacjenta

Pulsoksymetry – urządzenia do pomiaru tętna i obliczania stopnia nasycenia hemoglobiny tlenem

Koncentratory tlenu

Maski do wentylacji nieinwazyjnej

Oraz wiele innych wyrobów medycznych ( m. in. filtry antybakteryjne i antywirusowe, obwody oddechowe, produkty do tlenoterapii, odsysania wydzieliny z drzewa oskrzelowego, pieluchomajtki i produkty do zbiórki moczu, a także do zabezpieczania i opatrywania ran oraz pielęgnacji skóry)

 


Naturalny odruch kaszlowy ASYSTOR KASZLU (KOFLATOR)
COUGH ASSIST E70

 

Kaszel jest jednym z naturalnych odruchów organizmu, pozwala na oczyszczanie i udrożnianie dróg oddechowych. W przypadkach wielu schorzeń i problemów zdrowotnych wymagane jest częste odkrztuszanie, w celu pozbycia się szkodliwej wydzieliny. W tym celu pomocne są profesjonalne asystory kaszlu, które mamy przyjemność państwu zaprezentować.

Oferowany przez firmę Bjeska, Asystor Kaszlu CoughAssist E70, jest urządzeniem w pełni profesjonalnym i dopasowanym do potrzeb współczesnych pacjentów. Skutecznie usuwa wydzielinę z dróg oddechowych, jest wygodny i komfortowy w użytkowaniu. Nasz asystor kaszlu pozwala na przeprowadzanie terapii zgodnie z oczekiwaniami pacjenta.

Prezentacja sprzętu

Polska prezentacja CoughAssist E70

Szkolenie z obsługi

Film instruktażowy z obsługi asystora kaszlu CoughAssist E70 firmy Philips Respironics

 

Aby zapoznać się z pełną ofertą urządzeń pomagających usuwać wydzielinę z dróg oddechowych zapraszamy na www.bjeska.pl lub do kontaktu z naszymi przedstawicielami.


Zapraszamy do kontaktu z nami: www.bjeska.pl oraz www.oddychasz.pl

Respirator Trilogy EVO – Krok w przyszłość już dziś

Jako jedyny respirator do użytku w warunkach domowych, przeznaczony do stosowania u pacjentów o masie ciała wynoszącej co najmniej 2,5 kg, respirator Trilogy Evo w porównaniu do innych wiodących na rynku urządzeń tego typu zapewnia wysokiej jakości terapię nawet w przypadku najmniejszych pacjentów.

 

 

Szkolenie z obsługi

Film instruktażowy z obsługi respiratora Trilogy EVO firmy Philips Respironics

 

Aby zapoznać się z pełną ofertą urządzeń do wentylacji mechanicznej zapraszamy na www.bjeska.pl lub do kontaktu z naszymi przedstawicielami.


MyAirvo 2 - Urządzenie do terapii wysokoprzepływowej przez nos

MyAirvo2 to wysokiej klasy urządzenie przeznaczone do terapii wysokoprzepływowej przez nos. Celem sprzętu jest zapewnienie wsparcia czynności oddechowych oraz nawilżenie dróg oddechowych przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu komfortu. Dodatkową zaletą tego modelu jest łatwa i szybka obsługa, która nie sprawia problemów nawet początkującym pacjentom. Co ważne, Donosowa Terapia Wysokoprzepływowa (z ang. Nasal High Flow, NHF) jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia WHO jako terapia stosowana w leczeniu pacjentów z niewydolnością oddechową wywołaną przez COVID-19.

Szkolenie z obsługi

Film instruktażowy z obsługi urządzenia MyAirvo2 firmy Fisher&Paykel

 

Aby zapoznać się z pełną ofertą urządzeń do wentylacji mechanicznej zapraszamy na www.bjeska.pl lub do kontaktu z naszymi przedstawicielami.


Koncentrator tlenu Philips – dla wymagających pacjentów

 

Koncentrator tlenu to jedno z najważniejszych urządzeń w przypadku osób dotkniętych chorobą lub dysfunkcją ze strony układu oddechowego. Ma za zadanie dostarczyć pacjentowi powietrze wzbogacone tlenem, co ma prowadzić do szybszego wyleczenia lub poprawy komfortu życia. W naszym sklepie znajdziesz między innymi koncentrator tlenu Philips EverFlo. Urządzenie dzięki zastosowaniu najnowszej technologii odznacza się znakomitą wydajnością, trwałością oraz odpornością na zużycie, czy wystąpienie różnego rodzaju usterek. Koniecznie poznaj z bliska oferowany koncentrator i zamów już dziś!

Urządzenie pozwala na dostarczenie dodatkowego tlenu pacjentowi, a jego działanie opiera się na sprężarce mechanicznej o podwyższonej wydajności. Koncentrator, pobierając powietrze wprost z otoczenia, odbiera z niego tlen i podaje pacjentowi, co może w niektórych przypadkach prowadzić do szybszego wyleczenia lub zwiększenia komfortu życia codziennego. Produkt dzięki obudowie o innowacyjnym projekcie wyróżnia się między innymi prostotą użytkowania, gdyż nie trzeba w nim zmieniać filtrów aż przez 2 lata od chwili pierwszego uruchomienia.

Koncentrator tlenu Philips

Po więcej informacji zapraszamy na www.bjeska.pl lub do kontaktu z naszymi przedstawicielami.


Przenośny koncentrator tlenu Simply Go Mini

Prezentowany, przenośny koncentrator tlenu na baterie został wyprodukowany przez firmę Philips, która od lat dostarcza pacjentom najlepsze rozwiązania z dziedziny terapii tlenowej. Urządzenie pozwala na dostarczanie pacjentom chorym np. na POChP odpowiedniej dawki tlenu, wspomagając pracę ich płuc i zapewniając znacznie większy komfort życia codziennego. Jeszcze do niedawna największą popularnością w terapii tlenowej cieszyły się butle ze sprężonym powietrzem, które miały bardzo wiele wad. Były ciężkie i nieporęczne, a przy tym podczas użytkowania stwarzały zagrożenie wybuchu przez wysokie ciśnienie we wnętrzu butli. Ponadto, nieszczelność mogła prowadzić do zwiększenia ilości tlenu w danym pomieszczeniu, zwiększając ryzyko eksplozji lub pożaru. Wiele osób podczas ich użytkowania skarżyło się także na trudną obsługę, która wymagała fachowej wiedzy z zakresu budowy. Właśnie dlatego obecnie to przenośne koncentratory tlenu wyparły te urządzenia i stały się nieodzownym elementem życia codziennego większości osób wymagających dostarczania do płuc powietrza wzbogaconego dodatkowym tlenem.

Przenośny koncentrator tlenu Simply Go Mini

Aby zapoznać się z pełną ofertą koncentratorów tlenu zapraszamy na www.bjeska.pl lub do kontaktu z naszymi przedstawicielami.


Minimalny kontakt, maksymalny komfort – maska Philips Respironics Wisp Pediatric

Doświadcz  wygody i wydajności maski nosowej Wisp zaprojektowanej specjalnie dla dzieci.

Na przestrzeni lat maski dla dorosłych stały się mniejsze, lżejsze i mniej inwazyjne, podczas gdy maski pediatryczne pozostały w dużej mierze masywnymi maskami przeszłości. Dziecięca maska ​​nosowa Wisp została zaprojektowana specjalnie z myślą o dzieciach. Wisp pediatric ma przyjazny dla dzieci wzór, zmodyfikowaną krzywiznę poduszki oraz narzędzia wsparcia rodziny, aby zapewnić pozytywne skojarzenia wśród najmniejszych pacjentów.

Unikalny projekt dla unikalnych potrzeb pacjentów

System Wisp pediatric opracowuje sprawdzoną konstrukcję maski nosowej Wisp dla najmłodszych pacjentów. Trzy rozmiary poduszek zostały zaprojektowane specjalnie dla małych dzieci, pokrętło korekty wycieku pozwala rodzicom dopasować  maskę bez konieczności jej zdejmowania i budzenia dziecka.  Natomiast obrotowe kolanko obrotowe 360 ° gwarantujące dziecku swobodę ruchów i szerokie pole widzenia pozwala dzieciom wygodnie nosić maskę podczas codziennych czynności.

Rama i oprawa maski są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​rozmiaru i struktury kości u pacjentów pediatrycznych. Trzy rozmiary poduszek znajdujących się w zestawie stworzone specjalne dla małych dzieci, posiadają technologię automatycznie uszczelniających rowków, co zapewnia szczelność przy minimalnym i delikatnym kontakcie ze skórą.

Teraz, dzięki dostępności Wisp Pediatric, Wisp Youth i Wisp dla dorosłych, seria masek zapewniaja ciągłość i spójność w doświadczeniach terapeutycznych.

Aby zapoznać się z pełną ofertą masek do wentylacji nieinwazyjnej zapraszamy na www.bjeska.pl lub do kontaktu z naszymi przedstawicielami.


Pulsoksymetr łatwy w obsłudze

Pulsoksymetry są one przeznaczone do bezpiecznego, dokładnego i nieinwazyjnego badania nasycenie tlenem krwi tętniczej, a także do mierzenia pulsu. Stały monitoring tego parametru u pacjenta nieprzytomnego lub poddanego narkozie pozwala skutecznie przeciwdziałać wystąpieniu oraz skutkom ewentualnego niedotlenienia.

Nasze pulsoksymetry cechuje łatwość obsługi, posiadają wygodne i czytelne ekrany LCD, wartości SPO2 wyświetlane są w czasie rzeczywistym. Proponowane przez nas urządzenia są również niezwykle praktyczne, w naszym asortymencie znaleźć można pulsoksymetry stacjonarne, przenośne i napalcowe.  Dzięki ich wszechstronności i uniwersalności można je stosować praktycznie u każdego pacjenta, zarówno u dziecka, dorosłego jak i osoby starszej.

Poza tym, firma Bjeska wystosowała do swoich odbiorców ofertę, obejmującą również wysokiej jakości czujniki SPO2. Są one dostosowane do proponowanych przez nas pulsoksymetrów. W ofercie znajdą Państwo czujniki zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dostępne są one w dwóch wariantach: z klipsem i gumką.

 

Aby zapoznać się z pełną ofertą pulsoksymetrów zapraszamy na www.bjeska.pl lub do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

 


Osoby do kontaktu:

Maciej Markiewicz
Województwa: łódzkie, opolskie
Tel. 501 360 466
m.markiewicz@bjeska.pl

 

Marcin Kudzia
Przedstawiciel medyczny
Województwa: podkarpackie, świętokrzyskie, śląskie, małopolskie
Tel. 512 387 048
m.kudzia@bjeska.pl

Adam Algusiewicz
Przedstawiciel medyczny
Województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie
Tel. 505 998 552
a.algusiewicz@bjeska.pl

Przemysław Szczepkowski
Przedstawiciel medyczny
Województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie
Tel. 505 512 145
p.szczepkowski@bjeska.pl

Przemysław Jaworski
Przedstawiciel medyczny
Województwa: mazowieckie, podlaskie, lubelskie
Tel. 513 127 351
p.jaworski@bjeska.pl


Pliki do Pobrania

Ulotka ogólna Bjeska Asystor kaszlu Trilogy Evo
Koncentrator tlenu EVERFLO MyAirvo2 Pulsoksymetry 
  SimplyGo Mini  
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony poprzez kliknięcie na poniższy obraz

Archiwum Wydarzenia jest dostępne pod
tym linkiem

PROGRAM MERYTORYCZNY

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu.

10:20 - 12:40
Transmisja wydarzeń z Polskiej Agencji Prasowej
10:20 - 10:55
Inauguracja
10:55 - 11:00
Spot Fundacji SMA
11:00 - 12:40
Debata „Standardy leczenia rdzeniowego zaniku mięśni a potrzeby polskich chorych” – premiera filmu „SMA – nowa perspektywa życia”
12:40 - 12:50
Emisja reportażu "Dorosły chory z SMA -Łukasz Kufta"
12:50 - 13:00
Filmik z VII edycji "Weekend ze SMA-kiem"
13:00 - 14:50
SESJA 1
13:00 - 13:10
Rozpoczęcie sesji
13:10 - 13:40
Co piszczy w nauce?

mgr Anna Kordala, ​Wydział Fizjologii Anatomii i Genetyki na Uniwersytecie Oksfordzkim

13:40 - 14:10
Terapia oddechowa w stanach nagłych

prof. Andrew Bush, Konsultant dziecięcy lekarz klatki piersiowej, profesor respirologii dziecięcej, National Heart and Lung Institute, Imperial College London, Royal Brompton Harefield NHS Foundation Trust

14:10 - 14:40
Narzędzia kliniczne niezbędne w opiece żywieniowej chorego na SMA typ1

dr Ramona de Amicis, Wydział Nauk o Środowisku i Żywieniu (DeFENS), Międzynarodowe Centrum Oceny Stanu Żywienia (ICANS), Uniwersytet w Mediolanie, Włochy,
Andrea Foppani ,Wydział Nauk o Środowisku i Żywieniu (DeFENS), Międzynarodowe Centrum Oceny Stanu Żywienia (ICANS), Uniwersytet w Mediolanie, Włochy

14:40 - 14:50
Zakończenie
10:00 - 11:40
SESJA 2
10:00 - 10:10
Wprowadzenie
10:10 - 10:40
Opieka ortopedyczna w oparciu o standardy opieki w SMA

dr Tomasz Potaczek, Uniwersytet Jagielloński, Klinika Ortopedii i Rehabilitacji Katedra Ortopedii

10:40 - 11:10
Czy istnieje zależność między skoliozą i ruchami w stawach biodrowych u osób z SMA?

dr Agnieszka Stępień, Prezes Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, wykładowca w Katedrze Rehabilitacji,Wydział Rehabilitacji AWF w Warszawie

11:10 - 11:40
Skolioza w dobie leczenia chorych na SMA

dr med. Albert Fujak​, Uniwersytecka klinika ortopedyczna Uniwersytetu Erlangen-Norymberga
w Malteser Waldkrankenhaus St. Marien gGmbH

11:40 - 11:50
Emisja filmu: Budowa, konserwacja i dostosowanie wózka

Emil Stefaniak, instruktor Aktywnej Rehabilitacji,
Dawid Feder, instruktor Aktywnej Rehabilitacji, FAR Odział Wielkopolska

11:50 - 12:00
Emisja reportażu "Dorosły Chory na SMA - Angelika Chrapkiewicz-Gądek"
12:00 - 14:10
SESJA 3
12:00 - 12:10
Wprowadzenie
12:10 - 12:40
Kwalifikacja medyczna i prowadzenie pacjenta wentylowanego nieinwazyjnie w domu

dr Zbigniew Szkulmowski, Kierownik Ośrodka Wentylacji Domowej w Bydgoszczy, Przewodniczący Sekcji Wentylacji domowej w Polskim Towarzystwie Anestezjologii i Intensywnej Terapii

12:40 - 13:10
Wentylacja nieinwazyjna w procesie rehabilitacji

dr Anna Pyszora, Katedra Opieki Paliatywnej Collegium Medicum UniwersytetU Mikołaja Kopernika w Toruniu

13:10 - 13:25
Proces administracyjny włączenia chorego na SMA do wentylacji nieinwazyjnej

mgr inż. Paweł Jędrzejewski, Kierownik Krajowy ds. Organizacji Medycznej, Pallmed

13:25 - 13:40
Premiera nowego koflatora Nippy 2 Breas

Kamil Oracz, Przemysław Wojciechowski - Medseven

13:40 - 14:10
Koflator i jego zastosowanie

Ivana Sundov, Bjeska

14:10 - 14:20
Emisja reportażu "Dorosły chory na SMA - Agata Roczniak"
14:20 - 16:30
SESJA 4
14:20 - 14:30
Wprowadzenie
14:30 - 15:00
Szczepienia Ochronne w SMA

dr Renata Laudan, lekarz pediatra

15:00 - 15:30
Szkoła rodzenia dla kobiet z SMA

Adam Komar, Prezes - Fundacja Potrafię Pomóc, Wrocławska Szkoła Rodzenia dla Osób z Niepełnosprawnością

15:30 - 16:00
System orzekania o niepełnosprawności oraz świadczenia przysługujące osobom z niepełnosprawnością oraz ich opiekunom

Ewa Szymczuk, Doradca socjalny, Centrum Integracja Warszawa

16:00 - 16:30
Podróżowanie po Polsce bez barier

Monika Sztajerowska, założycielka „Wakacje bez barier”, autorka przewodnika „Wakacje bez barier”.

16:30 - 16:40
Zakończenie konferencji

Pliki do pobrania

Programme 8th WEEKEND WITH SMA
конференц-программа

PARTNERZY WYDARZENIA

 PATRONATY NAUKOWE

 

 

 PATRONATY MEDIALNE

 

Najczęstsze problemy techniczne i jak je rozwiązać:
 Nie udało sie rozwiązać problemów?
prosimy o telefon pod numery
naszej pomocy technicznej:
603 770 358

Problemy z obrazem

  1. Jeżeli okno wideo nie wyświetla się prawidłowo, prosimy o odświeżenie danych przeglądarki, stosując metodę zależną od posiadanej aplikacji:

Chrome - Windows: Przytrzymaj Ctrl i wciśnij F5. Macbook: Przytrzymaj Cmd oraz Shift i wciśnij R.

Safari - Przytrzymaj Shift i kliknij na przycisk Odśwież na pasku narzędzi.

Firefox - Windows: Przytrzymaj Ctrl i wciśnij F5. Macbook: Przytrzymaj Cmd oraz Shift i wciśnij R.

Opera - Windows: Przytrzymaj Ctrl i wciśnij F5. Macbook: Przytrzymaj Cmd oraz Shift i wciśnij R.

Internet Explorer - Przytrzymaj Ctrl i wciśnij F5 (lub kliknij przycisk Odśwież na pasku narzędzi).

Jeżeli wybrane skróty nie działają proszę przy kombinacji użyć dodatkowo przycisku Fn.

    2. Prosimy o odświeżenie strony.

    3. Jeśli problemy z obrazem nie ustępują, prosimy o zmianę przeglądarki.

Problemy z dźwiękiem

  1. Proszę sprawdzić czy głośniki są włączone - kliknąć w ikonę głośnika, która powinna znajdować się w prawym dolnym rogu ekranu, obok zegara
  2. Proszę najechać kursorem na wideo, wyświetli się pasek na dole z opcjami transmisji. W prawej części paska znajduje się ikona głośności – proszę sprawdzić czy jest aktywna (pionowe kreski)
  3. Proszę sprawdzić czy w przeglądarce, w zakładce, która jest teraz aktywna u góry ekranu jest widoczna ikona przekreślonego głośnika – jeśli jest, proszę o kliknięcie